Nieuws en Pers Nieuws Avond4daagse in Utrecht dit jaar extra feestelijk
Nieuws Utrecht 07 mei 2025 14:00 EU/Amsterdam

Avond4daagse in Utrecht dit jaar extra feestelijk

De Avond4daagse in Utrecht wordt dit jaar extra feestelijk. Van 12 tot 15 mei brengt het jaarlijkse wandelfeest opnieuw honderden kinderen en volwassenen op de been. En deze editie wordt specialer dan ooit dankzij een samenwerking tussen verzekeraar a.s.r. en Koninklijke Wandelbond Nederland (KWbN). Net als voorgaande jaren staan bewegen en gezelligheid centraal, maar dit jaar is er extra aandacht voor feestelijke aankleding met onder andere een DJ, mascotte en vrolijke versiering.

Met honderden kinderen die jaarlijks meedoen, is de Avond4daagse een begrip in Utrecht. De feestelijke sfeer is dit jaar overal voelbaar. Op een van de avonden is het extra feest en eindigen deelnemers het wandelfeest onder een kleurrijke feestboog, een vrolijke toegangspoort die direct de toon zet. Onderweg zorgt een meewandelende DJ voor aanstekelijke muziek, die de energie erin houdt en kinderen motiveert om door te stappen. Uiteraard wordt er meegezongen en gedanst op het nieuwe officiële Avond4daagse lied, gezongen door Sarita Lorena. Ook mascotte Fiero, het vertrouwde gezicht van de Avond4daagse, loopt mee over de route. Hij zwaait, deelt high-fives uit en poseert graag voor een foto die wordt vastgelegd met een Polaroid-camera voor een tastbare herinnering aan het feestelijke wandelavontuur. 

Deze bijzondere editie is onderdeel van de bredere samenwerking tussen a.s.r. en KWbN. Beide organisaties zetten zich in om kinderen op een laagdrempelige manier in beweging te brengen, met plezier als belangrijkste ingrediënt. “De Avond4daagse is voor zoveel kinderen een eerste sportieve prestatie waar ze met trots op terugkijken,” zegt Hella de Weger, brand & marketing communications director bij a.s.r. “We willen deze ervaring nóg leuker maken door onderweg nog meer gezelligheid toe te voegen, zonder af te doen aan het wandelen zelf.” “De Avond4daagse laat kinderen spelenderwijs ervaren hoe leuk én gezond wandelen is”, voegt Gijs Janssen, directeur-bestuurder KWbN toe. “En dat plezier nemen ze hun leven lang mee!”

De Avond4daagse vindt dit jaar in Utrecht plaats van maandag 12 tot en met donderdag 15 mei, op initiatief van Wandelsportvereniging Jong en Vrolijk. “We vinden het belangrijk dat we bijdragen aan dit event dat jong en oud samenbrengt,” vertelt De Weger verder. Door de Avond4daagse extra feestelijk te maken, wordt zowel de lokale organisatie versterkt als het enthousiasme voor wandelen vergroot, waardoor deze belangrijke traditie in alle hoeken van Nederland voortleeft. “Mooi dat we op deze manier lokale vrijwilligers en organisatoren in Utrecht én op honderden andere plekken in het land kunnen ondersteunen. Zo groeit de Avond4daagse uit tot een nog leuker en meer lokaal feest dat mensen echt verbindt” aldus Gijs Janssen.

 

Marketing

Contact